از ۲ تا ۷ روز مدت زمان طبیعی و معمول پریود است. در صورت کوتاه‌تر یا بلندتر شدن این دوره، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

خیر. رنگ قهوه‌ای یکی از طیف‌های رنگ خون است و دیدن خون قهوه‌ای هم می‌تواند طبیعی باشد.

امکان بارداری در طول دوره پریود هم وجود دارد، فقط ده تا شانزده روز قبل از پریود بعدی احتمال بارداری به مقدار زیادی افزایش پیدا می‌کند.

این مسئله می‌تواند علت‌های مختلفی داشته باشد و شما در این شرایط نیاز به معاینه‌های دقیق و تخصصی دارید. بهتر است در این شرایط به پزشک مراجعه کنید.

در واقع اتفاقی که با وقوع پریود رخ می‌دهد، تخریب دیواره رحم است. همین تخریب باعث خونریزی می‌شود که می‌تواند خروج بافت‌های گوشتی را هم همراه داشته باشد.

سیستم بدن هر فرد متفاوت از دیگری است. شروع پریود خانم‌هایی که با هم زندگی می‌کنند نمی‌تواند ربطی به این ماجرا داشته باشد.

درد شدید و طولانی مدت در قسمت لگن یکی از نشانه‌های ابتلا به کیست تخمدان است.

خانم‌هایی که دچار اضطراب هستند نسبت به خانم‌های دیگر در زمان پریود بیشتر دچار بی‌حوصلگی، تجربه درد بدنی، پرخاشگری و افسردگی می‌شوند.

دوش گرفتن در زمان پریود نه تنها هیچ عیبی ندارد، بلکه توصیه هم می‌شود. رعایت بهداشت در این دوره شما را از ابتلا به عفونت حفظ می‌کند و از نظر روحی هم باعث ایجاد حس تازگی و شادابی می‌شود.

در این دوره بدن، آب را حبس می‌کند و باعث احساس پف‌کردگی می‌شود. با کم کردن مصرف نمک و کافئین در این دوره می‌توانید مشکل نفخ را برطرف کنید.

چند روز قبل از شروع پریود، ورزش کنید و نمک و کافئین را تا جایی که می‌توانید از برنامه غذایی‌تان حذف کنید. اگر این علائم همچنان برای‌تان آزاردهنده بودند به پزشک مراجعه کنید.

بله، اضافه وزن باعث افزایش تولید استروژن در بدن می‌شود. این تغییر هورمونی، در تخمک‌گذاری اختلال به وجود می‌آورد و باعث تاخیر در پریود یا از دست دادن یک دوره پریود می‌شود.

این نظم و پیگیری به شما کمک می‌کند تا هنگام به وجود آمدن کوچک‌ترین اختلالی در سیکل پریود، مشکل را شناسایی و آن را رفع کنید. یادتان باشد سیکل پریود از شروع خون‌ریزی در یک دوره پریود تا آغاز خون‌ریزی بعدی است.