همکاری هنرمندان در کمپین “پیداشو”

زنان با انگیزه و اراده، سعی در بهتر کردن زندگی خود و اطرافیان‌شان داشته‌ و دارند. آن‌ها از پا نمی‌ایستند و دائم در تکاپو و تلاش‌ برای تغییر شرایط زندگی هستند. نمایش جزئیات بسیار مهم زندگی زنان که غالباً از دیده‌ها پنهان می‌ماند، یادآور اهمیت، پویایی، پیچیدگی و چندگانگی نقش‌های آن‌ها در جامعه است.

ایده‌ی اصلی ما در این کمپین آن است که بر ابعاد نادیده‌ی زندگی زنان در موقعیت‌های مختلف نور بیندازیم. نمایش قدرتمند این فعالیت‌ها درنهایت به نتیجه‌ای مهم منتهی می‌شود: پیدا شدن. زیرا بر این باوریم وقتی یک زن خودش را باور می‌کند، انگار همه‌ی زنان را یک گام به جلو می‌برد. کمک به یافتن نقش و جایگاه خود در زندگی، فارغ از اینکه چگونه و از چه راهی به آن می‌رسیم، پیام الهام‌بخش نهایی ما در کمپین «پیدا شو» است.

این کمپین برمبنای یادآوری قدرت وجودی زنان به آن‌ها طراحی شده است؛ و نشان دادن شیوه‌ها و راه‌ها و نقش‌هایی که زنان به واسطه‌ی آن‌ها کیفیت زندگی‌شان را بهبود می‌بخشند. خوشحالیم که در ساخت ویدئوهای آغازین کمپین، سینماگران و هنرمندان شناخته‌شده‌ای مانند بهمن کیارستمی، بردیا کیارس و سام کلانتری با مای‌لیدی همکاری داشته‌اند.

در ماه‌های آینده، هنرمندان نا‌م‌آشنای دیگری در کنار صدها زن از جای‌جای کشورمان با کمپین ما همراه خواهند شد تا صدای رسای «پیدا شو» برای یک زندگی بهتر باشند.

ویدیوهای کمپین پیداشو

سام کلانتری
کارگردان و فیلمساز

کمپین پیداشو - روز زن سال 1400 این یک دقیقه، با مهر، فروتنی و احترام، تقدیم به همه زنانی که در هیچ دقیقه‌ای از زندگی از پا ننشسته‌اند؛ و اگرچه کمتر دیده شده‌اند، اما همه می‌دانیم که «امید به زندگی» را مدیون آنانیم.

بهمن کیارستمی
کارگردان و فیلمساز

این تصویر زنان است، آنان که در تاریکی پیش از طلوع برخاسته اند؛ ریسمان ظریف زندگی در دست آنهاست. شهر به شهر، روستا به روستا، بند به بند، گره به گره، تار به تار ریسمانی بافته اند از تار و پود زندگی. ریسمان زندگی در دست آنهاست، آنها که تو اند، تو که آناننی! "پیداشو!"

گلاره کیازند و کریستف رضاعی
فیلمساز - آهنگ ساز

هر صبحگاه، زنی به خورشید سلام می‌کند، زنی برای دانه‌ها آواز می‌خواند، زنی تار و پود زندگی را می‌بافد، زنی می‌جنگد، زنی در آغوش می‌کشد، می‌رقصد، می‌کوشد، زمزمه می‌کند، و فریاد می‌زند ... می‌دانیم که با هم، قوی‌تریم و پیداتر ... هم‌صدا، همراه و هم‌سرنوشت ... امروز به احترام یکدیگر می‌ایستیم و در این مجال کوچک، روایت‌های بی‌شمار شما را از تلاش‌هایتان در زندگی می‌شنویم... پیدا شو و از حضور آشکارت با ما بگو... این ویدئو اثری‌ زیبا از گلاره کیازند عزیز است که با آهنگ دلنشین کریستف رضاعی به تمامی زنان ایران تقدیم شده است.

نظر خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

pattern background

مای‌لیدی در مسیر ماموریت خود برای توانمندسازی زنان، اولین رویداد پیداشو را در تاریخ سوم تیر 1401 برگزار کرد. نام این رویداد «پیداشو» از شعار مای‌لیدی برگرفته شده است. پیداشو، با هدف آشکارسازی حضور زنان، تلاش می‌کند دنیا را از مسئولیت و باری که بر دوش زنان بوده و هست آگاه کند و در راستای ساختن جامعه‌ای متوازن که در آن بر توانمندی‌های زنان نور تابیده می‌شود، حامی و همراه آن‌ها باشد. اولین رویداد پیداشو، به صحبت زنانی می پردازد که در مسیر خود شکوفا شدند و به قله‌های زندگی خودشان صعود کردند.

فرم درخواست دستگاه