مای‌لیدی از زنان فعال در اکوسیستم استارتاپی حمایت کرد

مای‌لیدی با هدف توانمندسازی زنان در عرصه‌های مختلف، اقدام تازه‌ای برای زنانی که در حوزه‌های استارتاپی فعالیت می‌کنند، انجام داده است. در این اقدام مای‌لیدی از زنانی که بنیانگذار یک کسب‌وکار بوده یا فریلنسر هستند حمایت کرد.

به گزارش واحد مسئولیت‌های اجتماعی و روابط عمومی برند مای‌لیدی، در سه ماهه پاییز 1402، مای‌لیدی و فضای کار اشتراکی فینووا برای حمایت از 20 تیم و فرد متشکل از زنان توانمند و کارآفرین استارتاپی همکاری کردند. زنانی که به عنوان مهره کلیدی در قالب بنیانگذار، هم بنیانگذار یا مدیر ارشد در یک کسب‌وکار فعالیت داشتند و یا فعالانی که به عنوان فریلنسر با کسب‌و‌کار مشخص و ثابت نیاز به فضای کار داشتند از این حمایت برخوردار شدند.

 

 

توانمندسازی زنان، یکی از مأموریت‌‌های برند مای‌لیدی که در کنار ارتقای سلامت جامعه و تولید محصولات متنوع بر اساس شناخت نیاز مصرف کننده دنبال می‌کند. در طرح همکاری مای‌لیدی و فینووا برای حمایت از زنان فعال اکوسیستم استارتاپی 20 صندلی به صورت رایگان و به مدت سه ماه پاییز در اختیار آن‌ها قرار گرفت. پس از اعلام این طرح در انتهای تابستان سال جاری، متقاضیان بهره‌مندی از حمایت، با تکمیل یک فرم تقاضای خود را ارسال کردند. تیمی متشکل از مای‌لیدی و فینووا پس از بررسی مشخصات ثبت شده، افراد و تیم‌های منتخب را اعلام کردند.

شروط انتخاب متقاضیان در این طرح به شرح زیر بود:

  • فعالیت حداقل یک زن در گروه کسب‌وکار و یا فعالیت یک خانم به عنوان فریلنسر
  • انگیزه‌ متقاضیان برای بهره‌مندی از این فرصت و توانمندی آنها برای تبدیل ایده اولیه به کسب‌وکار

 

زنان و گروه‌هایی که در پائیز 1402 توانستند از این حمایت برخوردار شوند در حوزه‌های تولید محتوا، طراحی تجربه کاربری (UX)، بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)، رمزارز، برنامه‌نویسی، دیجیتال مارکتینگ و … فعالیت می‌کردند.

به گفته یکی از زنانی که در این طرح پذیرفته شد: «وقتی بستری را ایجاد کنیم که افراد توانایی‌های خود را شکوفا کنند، این روند همیشه ادامه‌دار خواهد بود. فینووا و مای‌لیدی کاری کردند که پازل زندگی من، حالا که از دور به آن نگاه می‌کنم، معنا پیدا کرد. همه افراد و به ویژه خانم‌ها باید به این باور برسند که می‌توانند تغییرات مثبت ایجاد کنند.
«یکی دیگر از خانم‌هایی که در این طرح شرکت کرد نیز گفت: «کاملا احساس می‌کنم که حالا شناختم نسبت به خودم و توانایی‌هایم بیشتر شده است. مای‌لیدی همیشه برای من به عنوان یک زن، که عاشق زنانگی خود است، الهام‌بخش بوده است.»

 

 

مای‌لیدی اعلام کرده است که هدف از طراحی و اجرای این طرح، تأکید بر به رسمیت شناختن و اهمیت حضور زنان در بخش‌های مختلف جامعه و همچنین فراهم کردن شرایط مناسب برای اشتغال و حضور اجتماعی آنهاست.

نظر شما درباره ادامه پیدا کردن این چنین طرح‌های حمایتی از زنان کارآفرین چیست؟

 

نظر خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *